Bugun...Konyayı Onlarla Karıştırmayın!
Tarih: 29-08-2017 10:35:12 + -


FETÖ ile mücadele o kadar girift bir mesele ki, kamuoyu farkındalığını diri tutarken, odağı esas aktörlerden kaydırmamak azami dikkat gerektiriyor. Konyaspor Başkanı Ahmet Şan'ın ByLock kullanıcısı olduğu tespit edilip, eviyle işyeri araması yapıldıktan sonra serbest bırakılması tartışmasında da odak kayması yaşıyoruz. FETÖ karşıtı sağlam sicili ortada olan gazeteci Nedim Şener'in "Pensilkonya" yazısı, tüm Konyalıları kast etmediğini belirtmesine rağmen başlıkta şehrin hedef gösterilmesi sebebiy

facebook-paylas
Tarih: 29-08-2017 10:35

Konyayı Onlarla Karıştırmayın!

FETÖ ile mücadele o kadar girift bir mesele ki, kamuoyu farkındalığını diri tutarken, odağı esas aktörlerden kaydırmamak azami dikkat gerektiriyor.
Konyaspor Başkanı Ahmet Şan'ın ByLock kullanıcısı olduğu tespit edilip, eviyle işyeri araması yapıldıktan sonra serbest bırakılması tartışmasında da odak kayması yaşıyoruz. FETÖ karşıtı sağlam sicili ortada olan gazeteci Nedim Şener'in "Pensilkonya" yazısı, tüm Konyalıları kast etmediğini belirtmesine rağmen başlıkta şehrin hedef gösterilmesi sebebiyle bir odak kayması yaşanmasına sebep oldu.
Mevzu Konya ili ve halkı değildir, olamaz. Mevzu Konya'daki üst düzey bazı isimlerin akrabalık ve iş bağlantıları üzerinden nüfuzlarını kullanıp, birbirlerine iltimas sağlaması iddiasıdır. Ki görünen köy kılavuz istemez, bu iddiayı güçlendirecek de çok fazla veri mevcuttur.
Nitekim Nedim Şener'e, "Bir yerde para varsa, orada FETÖ'cü vardır. Bir yerde bir FETÖ'cü varsa arkada en az üç FETÖ'cü daha vardır.
Bir FETÖ'cü bir yerden acilen alınıp yerine birisi atanıyorsa, atanan da FETÖ'cüdür" tespitini iletenin de yine Konyalı bir üst düzey bürokrat olması, şehrin büyük çoğunluğunun bu ilişki ağından rahatsızlığını da gözler önüne sermektedir.
15 Temmuz gecesi, FETÖ'cülere direnişi ortada olan Konya halkının güvenli evlerde saklananlar tarafından savunulmaya ihtiyacı yoktur.
Referandumda yarım ağızla bile "Evet" diye haykıramayanların, %73 ile referandumda en yüksek evet çıkan illerin başında gelen Konya'ya kalkan olması düşünülemez. Konya ilimiz ve halkı azizdir. Umarız ki yargı görevini eksiksiz yerine getirir ve ak şehrin üzerine kara bulut gibi çöken bu ağ da en kısa zamanda temizlenir.
Kaynak: http://www.sabah.com.tr

Editör: http://www.sabah.com.tr

Bu haber 29941 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONYA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • 15 Temmuz Özel Fetö Terör Örgütü Eğitim Yapılanması
  15 Temmuz Özel Fetö Terör Örgütü Eğitim Yapılanması
 • SOSYAL MEDYA TERÖRİSTLERİNE DİKKAT!
  SOSYAL MEDYA TERÖRİSTLERİNE DİKKAT!
 • Türk usulü başarı yolları.
  Türk usulü başarı yolları.
 • Rol Gerçeğe mi Dönüyor? Dizilerdeki Şiddet
  Rol Gerçeğe mi Dönüyor? Dizilerdeki Şiddet
 • Konya Meram’dayız..
  Konya Meram’dayız..
 • AK Partili Külünk Yerlilik ve millilik büyük tehdit altında Eğitim
  AK Partili Külünk Yerlilik ve millilik büyük tehdit altında Eğitim
 1. 15 Temmuz Özel Fetö Terör Örgütü Eğitim Yapılanması
 2. SOSYAL MEDYA TERÖRİSTLERİNE DİKKAT!
 3. Türk usulü başarı yolları.
 4. Rol Gerçeğe mi Dönüyor? Dizilerdeki Şiddet
 5. Konya Meram’dayız..
 6. AK Partili Külünk Yerlilik ve millilik büyük tehdit altında Eğitim
VİDEO GALERİ
YUKARI