Bugun...Rüyada kendi ölümünü görmek ne anlama gelir? Kötüye mi işarettir?
Tarih: 28-11-2018 17:00:00 + -


Rüyada ölüm görmek genellikle ömre işaret eder. Rüyada öldüğünü gören kişinin ömrü uzar. Bunun yanında rüyada kendi ölümünü görmenin farklı durumlarda farklı tabirleri de vardır. Peki, rüyada kendi ölümünü görmek ne anlama gelir? İşte, rüyada öldüğünü görmenin yorumu ve tabiri...

facebook-paylas
Tarih: 28-11-2018 17:00

Rüyada kendi ölümünü görmek ne anlama gelir? Kötüye mi işarettir?

Rüyada ölüm görmek; ömrün uzunluğuna işaret ederken, başka bir tabire göre ise ailede yaşanacak sıkıntılara, huzursuzluklara delalet eder. Rüyada ölüp tekrar dirilmek kişinin uzun bir ömre sahip olacağı şeklinde yorumlanır. Rüyasında kendi eliyle kendisinin ölümüne sebep olduğunu görmek, yapacağı bir hata nedeni ile büyük bir endişe ve pişmanlık yaşayarak bir daha aynı hataya düşmeyeceği anlamına gelir. Peki, rüyada kendi ölümünü görmek nasıl yorumlanır? İşte, rüyada ölüm görmenin ayrıntılı tabiri haberimizde... 

Rüyada kendi ölümünü ve yıkanmasını görmek; rüya sahibinin zorlu bir sürece gireceğine yorumlanır. Kişinin dini vecibelerini yerine getirmemesi ve bu durumdan pişmanlık duyması anlamına gelir. Çok hayırlı bir rüyadır. Kişinin hayatı boyunca şansının bol olacağına ve kaderin her daim yüzüne güleceğine işarettir. Bu sayede neşesinin yerinde olacağına, rahat, kolay ve geniş olanaklar içinde yaşayacağına, kafasında hiçbir sorunun kalmayacağına varsa ağrılarından, sızılarından kurtulacağına yorulur. 

Rüyada gömüldüğünü görmek; Sabırsızlıkla ve heyecanla beklenen bir işin istenilen doğrultuda nihayete ereceğine yorulur. Kişinin resmi ya da gayri resmi bir işinin ona kazanç, rahatlık ve kısmet getirecek şekilde sonuçlanacağı anlamına gelir. 

Rüyada öldüğünü ve tekrar dirildiğini görmek; kişinin düzeninin bozulması, sağlıkla ilgili bazı sıkıntıların baş göstermesi, yaşam mücadelesinin zorlaşması ve geçimin de buna bağlı olarak güçleşmesi anlamına gelir. Kişinin hayatının seyrinde sapmalar olacak, yaşam kalitesi düşecek, zenginliği azalacak ve huzuru kaçacak demektir.

Rüyada öldükten sonra sorguda olduğunu görmek; Kişinin güvendiği bir kimse ile dertleşip moral bulmasına, teselli olmasına, kendisini yıpratan aşırı duygusal ruh halinden kurtulup mantığıyla hareket etmesine ve böylece hafiflemesine alamettir.

Rüyada cennete gittiğini görmek; Karamsar, kötü ve zor dönemleri geride bırakmaya, keyiflenmeye, eğlenmeye, hayatına bakmaya ve sahip olunan sağlığın, kazancın ve malın tadını çıkarmaya delalettir. Kişinin yarınlarda şansı dönecek demektir. Ayrıca, yakın zaman içinde tanışılacak hayırlı ve iyi kalpli bir kişi ile dünyaevine girileceğine ve evlat sahibi olunacağına yorumlanır.

Rüyada intihar ettiğini görmek; Rüya sahibinin yaşadıklarından ötürü pişmanlı duyduğunu ve tövbe edeceğini göstermektedir. Kişinin rüyasında ölmek istemesi başka bir tabirle sıkıntılarının hepsinin üst üste gelerek çok zor zamanlar geçireceğine delalet eder. Rüyada bir kimse tarafından öldürüldüğünü görmek; bereketli ve uzun yaşama sahip olur. 

Rüyada öldüğünü sanmak; Rüya sahibinin bir yanılgıya düşeceği anlamına gelir. Örneğin; daha fazlasını kazanacağını inanacağı bir işte hayal kırıklığı yaşayacağına ya da yanlış bir arkadaş seçimi yaparak üzüleceğine alamettir. Kişinin erken sevinmesi ve bu nedenle hevesinin kursağında kalması anlamına gelir.

Rüyada ölüm döşeğinde olduğunu görmek; Rüya Sahibinin, ümitsizliğe düşmek ve hayallerin yıkılması sebebiyle psikolojinin bozulmasının habercisidir. Rüyada ölmek üzereyken kelime-i şahadet getirmek ise rüyayı gören kişinin isteklerini elde edeceğine ve baht açıklığına işaret eder.

Rüyada birinin öldürüldüğünü görmek; kişinin bir yanlışa düşeceği ve yine uzun ömürlü olmaya işaret eder. Rüyada birinin kanını akıtmaksızın onu öldürmek, öldürülen kişi için kazancın ya da mal varlığının artması anlamına gelir.

Rüyada ölmüş birini canlı görmek; Bir kimse rüyasında ölmüş birinin ağladığını görürse o kişinin ruhunun şad olduğuna ve huzur içinde uyuduğuna delalet eder. Rüyada ölmüş birinin güldüğünü görmek de ölmüş kişi için çok hayırlıdır. Ölen kişinin Allah katında huzurlu olduğu bir yerde olmasına işaret eder. Bir kimse rüyasında ölü birinin bir şey yediğini görürse, yediği şey için kıtlık olacağına delalettir.

Rüyada öldüğünü görmenin psikolojik yorumu; 

Kişinin, uzun bir süreden beri hayalini kurduğu şeylere gösterdiği sabır ve azim sayesinde kavuşması ile kendisini kalben ve ruhen çok rahatlamış ve deyim yerindeyse bir tüy kadar hafif hissettiği zamanlarda görülen rüya çok mutlu ve sevinçli olunduğuna, Allah’a edilen duaların kabul edildiğine ve kötü giden olayların artık düzeldiğine delil olmaktadır.

Aynı zamanda, sıkıntılı ve huzursuz hissedildiği zamanlarda,kötü anlamlı semboller kendisini rüya içerisinde göstermekte ve moral ve motivasyon olarak kişinin geri düştüğü ve kötü günler geçirdiği gibi fikirlere varmak konusunda çok önemli ve derin bilgiler vermektedir. Yani, ruhsal durumun fiziksel duruma tam anlamıyla etki ettiği şeklinde açıklanır.
Kaynak: haber7.com

Bu haber 75462 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAŞAM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • 15 Temmuz Özel Fetö Terör Örgütü Eğitim Yapılanması
  15 Temmuz Özel Fetö Terör Örgütü Eğitim Yapılanması
 • SOSYAL MEDYA TERÖRİSTLERİNE DİKKAT!
  SOSYAL MEDYA TERÖRİSTLERİNE DİKKAT!
 • Türk usulü başarı yolları.
  Türk usulü başarı yolları.
 • Rol Gerçeğe mi Dönüyor? Dizilerdeki Şiddet
  Rol Gerçeğe mi Dönüyor? Dizilerdeki Şiddet
 • Konya Meram’dayız..
  Konya Meram’dayız..
 • AK Partili Külünk Yerlilik ve millilik büyük tehdit altında Eğitim
  AK Partili Külünk Yerlilik ve millilik büyük tehdit altında Eğitim
 1. 15 Temmuz Özel Fetö Terör Örgütü Eğitim Yapılanması
 2. SOSYAL MEDYA TERÖRİSTLERİNE DİKKAT!
 3. Türk usulü başarı yolları.
 4. Rol Gerçeğe mi Dönüyor? Dizilerdeki Şiddet
 5. Konya Meram’dayız..
 6. AK Partili Külünk Yerlilik ve millilik büyük tehdit altında Eğitim
VİDEO GALERİ
YUKARI