Bugun...Yeni paket kobilere yüksek katkı verecek
Tarih: 10-01-2019 22:00:00 + -


ASRİAD Genel Başkanı Adnan DANIŞMAN, Bakan ALBAYRAK’ın açıkladığı KOBİ paketi ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. 'Bu türbülans atmosferinde KOBİ destek paketi KOBİ’ler için gerçek anlamda bir katkı anlamına gelecek'. dedi.

facebook-paylas
Tarih: 10-01-2019 22:00

Yeni paket kobilere yüksek katkı verecek

ASRİAD Genel Başkanı Adnan DANIŞMAN, Bakan ALBAYRAK’ın açıkladığı KOBİ paketi ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. “Bu türbülans atmosferinde KOBİ destek paketi KOBİ’ler için gerçek anlamda bir katkı anlamına gelecek”. dedi. Açılama şu şekilde:  

“Bakan Albayrak, KOBİ'ler için hazırlanan yeni kredi paketinde, İmalat ve ihracatçı firmalara 1 milyon lira, diğer sektörlere ise 500 bin lira kredi verilecek. 6 ay geri ödemesiz kredi için faiz oranı yüzde 1,54 olarak uygulanacak. 20 milyar liralık paketten 40 bin işletme faydalanacak şeklindeki özetle tanımlanacak desteği açıkladı. Bu paket gerçek anlamda katkı olacaktır. 

Daha önemlisi, sistemin tamamen devreye girmesi ve adeta ülkemizin her kurumunun sorumluluğu paylaşmak anlamında devreye girmesi fevkalade önemlidir. 13 bankanın katılımı ile KOBİ Değer Kredisi destek paketi, işletmelerimize finansman desteği verecek.  Bu önemli bir paylaşım hamlesidir.  

Bu desteğin KOBİ hedefli olması kayda değerdir. Yılık cirosu 25 milyon TL'nin altındaki firmalar yararlanacak. İhracat ve İmalat sektörlerine azami 1 milyon ve 500 bin TL'lik paketler uygulanacak. Paketin tutarı toplam 20 milyar TL. 6 ay geri ödemesiz ve aylık yüzde 1,54 faizle verilecek. Bu kriterler KOBİ’ler için hayati derecede önemli olacaktır. 
Yapılan hesaplar gösteriyor ki, Destek programıyla 20-40 bine yakın işletmemize dokunulmuş olacak.  Bu da ekonomik hareketliliğin yaygınlaşması ve çevreyi etkilemesi sonucunu doğuracaktır. Sadece bazı şirketlerde kalacak olan bir uygulamadan çok daha kapsamlı sonuçlar doğuracaktır. 

Hepimizin bildiği gibi yeni bir ekonomik dönemeç içindeyiz. Duyarlı, dikkatli adımlarla bu dönemci geçebilir ve daha iyi hedeflere doğru ilerleyebiliriz. Geçerken de özellikle ülkemizin belkemiği konumunda bulunan KOBİ’lerin merkeze alınarak desteklenmesi tüm toplumu desteklemek anlamına gelecektir. 

Ekonomide toplumun adeta tüm kesimlerine yapılacak bir dağılım kritiktir, adildir ve paylaşımcı bir yaklaşımdır. Toplumun politikalara daha fazla sahip çıkmasını sağlayıcı sonuçlar doğuracaktır. 

Bu açılardan KOBİ destek programını önemsiyor ve başarılı sonuçlar üretmesini temenni ediyoruz.”   

 
Kaynak: haber7.com

Bu haber 74314 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • 15 Temmuz Özel Fetö Terör Örgütü Eğitim Yapılanması
  15 Temmuz Özel Fetö Terör Örgütü Eğitim Yapılanması
 • SOSYAL MEDYA TERÖRİSTLERİNE DİKKAT!
  SOSYAL MEDYA TERÖRİSTLERİNE DİKKAT!
 • Türk usulü başarı yolları.
  Türk usulü başarı yolları.
 • Rol Gerçeğe mi Dönüyor? Dizilerdeki Şiddet
  Rol Gerçeğe mi Dönüyor? Dizilerdeki Şiddet
 • Konya Meram’dayız..
  Konya Meram’dayız..
 • AK Partili Külünk Yerlilik ve millilik büyük tehdit altında Eğitim
  AK Partili Külünk Yerlilik ve millilik büyük tehdit altında Eğitim
 1. 15 Temmuz Özel Fetö Terör Örgütü Eğitim Yapılanması
 2. SOSYAL MEDYA TERÖRİSTLERİNE DİKKAT!
 3. Türk usulü başarı yolları.
 4. Rol Gerçeğe mi Dönüyor? Dizilerdeki Şiddet
 5. Konya Meram’dayız..
 6. AK Partili Külünk Yerlilik ve millilik büyük tehdit altında Eğitim
VİDEO GALERİ
YUKARI